BIOPREPARATY I BAKTERIE

Biopreparaty do oczyszczalni i szamba

Działanie oczyszczalni oparte jest na oczyszczaniu ścieków poprzez funkcjonujące w środowisku bakterie i enzymy. Nie występują one z reguły w środowisku naturalnym w wystarczającej ilości. Dlatego też zaleca się stosowanie preparatów przy rozruchu oczyszczalni oraz w trakcie jej eksploatacji.

Dzięki zawartym w nich mikroorganizmom i specjalnie wyselekcjonowanym bakteriom, pomagają oczyszczać ścieki w przydomowych oczyszczalniach, toaletach, kanalizacji, osadnikach gnilnych, drenażach, studzienkach, szambach, separatorach tłuszczu itp.

Powodują one szybki wzrost flory bakteryjnej, a także uaktywniają i reaktywują mikroorganizmy wcześniej obecne w systemach oczyszczania ścieków. Przyspieszają również biodegradację tłuszczu i ścieków szarych. W krótkim okresie czasu powodują namnożenie bakterii w ilościach niezbędnych do optymalnego funkcjonowania każdej oczyszczalni, tym samym wpływając na polepszenie parametrów oczyszczanych ścieków, co w znaczący sposób wydłuża jej żywotność oraz poprawia komfort użytkowania!

Jaki wybrać najlepszy ?

Od połowy ubiegłego wieku rozpoczął się gwałtowny rozwój biotechnologii. Oprócz powszechnego już stosowania mikroorganizmów w farmacji, mleczarstwie, piwowarstwie, gorzelnictwie czy piekarnictwie, zaczęto wytwarzać mikroorganizmy do intensyfikowania oczyszczania ścieków. Ponieważ uzyskane rezultaty wykazały ich skuteczność, na rynku pojawiła się szeroka gama tych produktów.

Jakość i skuteczność preparatów dostępnych na rynku została zweryfikowana w trakcie przeprowadzonych badań. Najwyższą efektywność wykazały biopreparaty o wysokiej zawartości bakterii (3-4 mld/1g produktu), zawierające także dodawane w fazie produkcji preparatu immobilizowane enzymy. To właśnie enzymy zdecydowanie przyspieszają proces rozkładu zanieczyszczeń i zwiększają efektywność oczyszczania ścieków.

Najlepszą ofertą na rynku w świetle badań okazał się preparat enzymatyczno-bakteryjny Enzybac. Zawarte w preparacie enzymy i bakterie, powodują skuteczne rozkładanie złożonych substancji organicznych występujących w ściekach (węglowodanów, białek, tłuszczów) na związki proste: dwutlenek węgla, wodę i związki azotu.

Dlaczego Enzybac ?

Enzybac sprawdził się także w podczyszczaniu ścieków i likwidacji odorów z miejskich sieci kanalizacyjnych i przepompowni: w Bydgoszczy, Jarocinie czy Środzie Wielkopolskiej.

Skutecznie wspomaga także pracę przeciążonych ładunkiem biologicznym gminnych oczyszczalni w: Jaraczewie, Małomicach, Domanicach i Dobrzycy.

Enzybac to preparat naturalny, bezpieczny dla ludzi i środowiska, można go stosować do wszelkiego rodzaju instalacji, urządzeń ceramicznych, metalowych czy wykonanych z tworzyw.

Pozwala utrzymać najwyższą sprawność i wydajność oczyszczalni.

SANIDENN

Preparat do usprawnienia działania wszystkich typów oczyszczalni przydomowych oraz utylizacji ścieków i nieczystości w szambach.

W skład biopreparatu wchodzi odżywka startowa oraz odpowiednio zestawiona kompozycja niepatogennych mikroorganizmów o ściśle ukierunkowanym działaniu.

DZIAŁANIE:

Ponad 5 miliardów bakterii w jednej tabletce

Biopreparat SANIDENN przeznaczony do mikrobiologicznej obróbki ścieków i nieczystości w oczyszczalniach, lagunach, szambach oraz w innych obiektach i urządzeniach o podobnej uciążliwości i obciążeniach (stopniu zanieczyszczeń, skażeń i zakażeń) a także do likwidacji przykrych zapachów i skażeń mikrobiologicznych w otoczeniu takich obiektów.

W przypadku zastosowania w przydomowych oczyszczalni ścieków usprawnia ich działanie, upłynnia pokłady osadów dennych a co za tym idzie zmniejsza częstotliwość opróżniania, likwiduje kożuchy powierzchniowe, pozwala udrożnić systemy kanalizacyjne i drenażowe, likwiduje fetory, działa w warunkach tlenowych i beztlenowych.

Nasze biopreparaty są absolutnie bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska i nie wymagają przy stosowaniu zachowywania szczególnych środków ostrożności.


NEOZYME

To nowej generacji preparat do stosowania w przydomowych oczyszczalniach. Likwiduje odory, przyspieszając biologiczny rozkład i zabezpieczając instalacje. Zawarte w produkcie bakterie i enzymy utrzymują funkcjonowanie oczyszczalni na najwyższych możliwych obrotach. Dla Państwa wygody produkt spakowany został w rozpuszczalne saszetki, które wystarczy wrzucić do toalety!

Obecnie ścieki spływające do przydomowych oczyszczalni, przy zmniejszonym zużyciu wody, zawierają coraz większe ilości zanieczyszczeń, które są trudne do rozłożenia. Może to przyczyniać się do nadmiernego obciążania oczyszczalni. Nowoczesny biopreparat do rozkładu ścieków musi osiągać maksymalną skuteczność, w możliwie krótkim okresie czasu. NEOZYME, stanowi odpowiedź na obecne potrzeby. Jest owocem wielu lat badań i doświadczeń. Zawiera optymalnie dobraną mieszankę bakterii i nową, rozszerzoną formułę enzymatyczną, które perfekcyjnie radzą sobie ze ściekami biologicznymi powstającymi we współczesnych gospodarstwach domowych. Tempo działania tego produktu w ściekach, stanowi nową jakość na rynku. Forma produktu również jest innowacyjna, bowiem jest on pakowany w ekologiczne i biodegradowalne saszetki, które błyskawicznie rozpuszczają się w wodzie. Wystarczy je w całości wrzucić do toalety i spłukać.

Preparat NEOZYME składa się z pożytecznych bakterii, immobilizowanych enzymów oraz pożywki dla mikroorganizmów. Jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Wygodne saszetki dodatkowo ograniczają kontakt użytkowników z preparatem. Nie uszkadza instalacji i nie działa korodująco.

JAKOŚĆ!!! NOWOŚĆ!!! WYGODA!!!

BioStart ? złoże biologiczne

Specjalny preparat służący do zaszczepiania złóż i reaktorów biologicznych. Optymalnie dobrany skład, w który wchodzą bakterie, enzymy oraz pożywka startowa, sprawia, że preparat idealnie sprawdza się przy uruchamianiu nowych oczyszczalni, jak i już funkcjonujących, po wybraniu osadnika. Duża dawka bakterii, wchodzących w jego skład, to przedstawiciele specjalnie dobranych szczepów, które rozkładają zanieczyszczenia organiczne zarówno w warunkach tlenowych, jak i beztlenowych oraz przy zmiennym pH. Dodatek immobilizowanych enzymów sprawia, że BioStart zaczyna działanie natychmiast po kontakcie z wodą. Pożywka startowa ma za zadanie zapewnić bakteriom substancje, które w minimalnym czasie doprowadzą do maksymalnego zwielokrotniania liczby mikroorganizmów. Tak dobrany skład pozwala na szybkie, sprawne i skuteczne zaszczepienie oczyszczalni oraz zapewnia jej bardzo wysoką sprawność startową.

REGENERATOR NIEDROŻNYCH DRENAŻY

BIOMAX to wysoce efektywny bioprodukt pozwalający odblokować niedrożny drenaż, bez potrzeby ponownej instalacji systemu drenów. Oszczędza wydatki, pozwala uniknąć dewastacji posesji. Produkt zawiera dużą koncentrację bakterii i enzymów, które rozpuszczają wszystkie organiczne złogi w drenażu. Będziesz zaskoczony jego skutecznością! BioMax jest prosty w zastosowaniu oraz bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin.

Preparat zawiera, w olbrzymiej koncentracji bakterie oraz mieszaninę immobilizowanych enzymów, przeznaczonych w szczególności, do rozkładu olejów, tłuszczów, wosków - które najczęściej są przyczyną wadliwego funkcjinowania drenażu. Nie niszczy oczyszczanych instalacji.

PRODUKT UZYSKAŁ CERTYFIKAT "Najwyższa Jakość w Ochronie Środowiska"

BioMax jest biopreparatem enzymatyczno-bakteryjnym, który powinien być stosowany:

Biopreparat BIODENN K przeznaczony do poprawy warunków środowiskowych i sanitarnych w obiektach inwentarskich bezściółkowych oraz do mikrobiologicznej obróbki ścieków i nieczystości w oczyszczalniach, lagunach, szambach, zbiornikach gnojówki i gnojowicy, w innych obiektach i urządzeniach o podobnej uciążliwości i obciążeniach (stopniu zanieczyszczeń, skażeń i zakażeń), do poprawy parametrów fizykochemicznych i sanitarno-higienicznych zanieczyszczonych zbiorników oraz ujęć wodnych, (jezior, stawów, rzek), a także do likwidacji przykrych zapachów i skażeń mikrobiologicznych w otoczeniu takich obiektów.

Biopreparat o bardzo wysokiej koncentracji biokomponentu mikrobiologicznego. Ponad 2 miliardy bakterii w jednym gramie biopreparatu. Udrażnia rury kanalizacyjne, osadniki i systemy drenażowe. Redukuje pokłady osadów dennych w oczyszczalniach a co za tym idzie zmniejsza częstotliwość opróżniania oczyszczalni. Likwiduje nieprzyjemne zapachy ( znaczna redukcja amoniaku i siarkowodoru) Poprawia sprawność działania oczyszczalni. Bardzo wysoka skuteczność działania.

Pozytywny udział w biologicznej renaturyzacji przyrody - wprowadzony do środowiska przywraca korzystną równowagę mikrobiologiczną ekosystemów.