SZAMBA BETONOWE

Zbiorniki wykonane w formie o monolitycznej konstrukcji - żelbetonowe na bazie najlepszych produktów do wyrobu betonu klasa B-25 B-35 . Zbrojone stalą żebrowaną, wibrowane z dodatkami płynów uszczelniających. GWARANCJA 24 M-CE!!!

 

Szamba ekologiczne betonowe są najczęściej wybieranymi rodzajami zbiorników. Jedną z zalet oferowanych przez nas szamb jest ich cena. Tego typu zbiorniki są o wiele tańsze niż szamba plastikowe, a mimo to nie ustępują im jakościowo. W swojej ofercie posiadamy szamba jedno- dwu- i kilkukomorowe. Dodatkową ich zaletą jest to, że mają one różne zastosowanie ? są wykorzystywane jako zbiorniki na deszczówkę, studzienki, przydomowe oczyszczalnie czy jako zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę. Szamba ekologiczne betonowe są szczelne i wytrzymałe. Bardzo łatwo i szybko się je montuje.

UWAGA! Nasze zbiorniki można umieścić w wodzie gruntowej.

Szczelność zbiornika zapewnia zastosowanie wysokiej klasy betonu od B-25 do B-35 (wybór betonu jest uzależniony od aktualnej pory roku). Beton jest zbrojony, zagęszczony i dodatkowo zabezpieczony podwójną warstwą Abizolu. Dzięki wykorzystaniu środka chemicznego, jakim jest Hydrobet zbiornik ma właściwości wodoszczelne.

W budowie szamb betonowych stosowanych jest także wiele innych komponentów i dodatków, które powodują, że zbiorniki są trwałe, wytrzymałe, odporne na szkodliwe czynniki. Na wysoką jakość wpływa również odpowiedni sposób produkcji, jaki stosujemy w procesie wykonania szamba. Całość jest tak przygotowana, by by była zgodna z przepisami o wyrobach budowlanych oraz by otrzymała adekwatne atesty.

 

Szamba betonowe jako zbiorniki na deszczówkę

Nasze szamba betonowe są stosowane jako zbiorniki na deszczówkę. Co to oznacza w praktyce? Pojemniki takie będą zbierać wodę opadową, popularnie nazywaną deszczówką. Woda opadowa gromadzi się w różnych miejscach ? na dachu, balkonie czy na tarasie. Zbierając ją do zbiornika dbamy przede wszystkim o estetykę tych miejsc. Po drugie deszczówka znakomicie sprawdzi się w ogrodnictwie, na przykład może służyć do podlewania roślin, ale można też ją wykorzystać do mycia samochodu czy innych przedmiotów. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie ? wykorzystanie nagromadzonej wody opadowej pozwoli na zaoszczędzenie wody kanalizacyjnej, a co za tym idzie ? na mniejsze koszty. I co ważne ? takie zagospodarowanie deszczówki jest też bardzo ekologiczne. Warto więc inwestować w taki zbiornik na deszczówkę. A dlaczego najlepiej wybrać szamba ekologiczne? Po pierwsze ? jest tańszy niż jego odpowiedniki z tworzyw sztucznych. Po drugie ? jest też od nich trwalszy i bardziej odporny na naciski ziemi czy ciśnienie.